Finans sektörü çalışanlarını çeyrek asra yakın bir süredir eğiten, bilgi ve tecrübe aktarımı yapan, yetkinliklerini destekleyen Tim Danışmanlık olarak bugüne kadar 50’ye yakın MT programı dizayn edip, yönetip, başarıyla sonuçlandırdık. MT programı tecrübemizi bu sefer reel sektör yöneticileri ve akademisyenlerin destekleriyle gönüllülük usulüyle sektöre sunuyoruz.

Yıllardır yapageldiğimiz, toplum yararına çalışan STK’lara desteğimizi bu yıl farklı kurgulayalım istedik. “İnsana dokunmadan rakamlara dokunamazsın” şiarıyla yola çıktık ve bankacılık sektörümüze güzide eleman yetiştirmek üzere üniversite son sınıf öğrencileri ile yüksek lisans öğrencilerine dönük ve ücretsiz Uzman Yardımcısı (MT) programı hazırladık. Programın tasarımı Tim’in eğitim uzmanları tarafından gerçekleştirildi. Google classroom üzerinden aktarmaya başladığımız dersleri zoom sunumu, webinar, podcast, video, makale ve sınavların olduğu bir gelişim yolculuğu formatında hazırladık.

Yolculuğun içinde bankacılık sektörümüzün ve üniversitelerimizin duayen isimleri de vizyon kazandırmayı amaçlayan sunumlarıyla destek olacaklar. Koşulsuz destek veren dostlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Sosyal medyamızdan yaptığımız duyurulara 12 gün içinde 1800 başvuru aldık, özgeçmişler üzerinden yaptığımız elemeler sonucunda adayları mülakata alarak katılımcı sayısını 55 olarak belirledik.

17 Kasım akşamı adaylarla zoom üzerinden tanışma toplantısı yaptık ve 18 Kasım akşamı ilk dersimize başladık. ve katılanlara “Katılım Sertifikası”, başarılı olanlara “Başarı Sertifikası” vererek programı 26 Mayıs’ta bitirmeyi hedefliyoruz.

Bu türlü sosyal sorumluluk projelerine bundan sonra da devam edeceğimiz için Tim Danışmanlık’ı sosyal medya hesaplarından takip etmenizi öneririz.